Челси взе гостуването си на Уест Хем

08:07, 07 мар 17 / Свят 25 243 Шрифт:

Отборът на Челси възобнови преднината си от 10 точки на върха на класирането във Висшата лига, след като победи Уест Хем с 2:0 като гост в последен мач от 27-ия кръг на Висшата лига.

През уикенда преследвачите на „сините“ – Тотнъм и Манчестър Сити постигнаха победи и се доближиха до лидера, но това не притесни възпитаниците на Антонио Конте в лондонското дерби. Гостите стояха по-добре на терена и успяха да накажат съперника си в 25-та минута, когато Канте, Коста и Азар направиха перфектна контраатака, завършена от последния. Пет минути след почивката Коста удвои преднината на Челси, а до края „чуковете“ успяха да стигнат само до почетно попадение, дело на Мануел Лансини в 90-та минута. След този успех Челси вече има 66 точки, 10 повече от втория Тотнъм. Уест Хем заема 11-та позиция с актив от 33 точки.