Реал Сосиедад загуби от Атлетик Билбао и се отдалечи от топ 4

16:02, 12 мар 17 / Спорт 25 275 Шрифт:

Отборът на Атлетик Билбао спечели с 2:0 като гост на Реал Сосиедад в дербито на 27-ия кръг на Ла Лига, предаде БГНЕС. Раул Гарсия и Иняки Уилямс донесоха успеха на "баските", като и при двете попадения и двамата се възползваха от грешки в защитата на футболистите на Реал Сосиедад.

В 27-та минута прието извърши нарушение в наказателно поле и съдията отсъди дузпа в полза на Билбао, която Гарсия хладнокръвно реализира.

В 56-та минута чудесна игра на Иняки Уилямс увеличи преднината на „лъвовете, след грешка на стража на домакините.

С победата си „баските” се доближиха до шестицата, като заемат 7-то място с актив от 44 точки, докато Реал Сосиедад се отдалечи от първата четворка, като е на петата позиция с 48 пункта.