ПСЖ за четвърта поредна година спечели Купата на Франция

10:50, 09 май 18 / Спорт 25 344 Шрифт:

Отборът на "Пари Сен Жермен" не допусна изненада и триумфира с Купата на Франция след победа над третодивизионния "Льо Ербиер" с 2:0 на "Стад дьо Франс" пред 74 000 зрители.

22-годишният аржентинец Джовани Ло Селсо даде преднина на парижани в 26-ата минута, а в 74-ата Единсон Кавани реализира втори гол за ПСЖ от дузпа.

Отборът на Унай Емери за четвърти пореден път завоюва купата на страната и за 12-и път в своята история.

Първата си победа в турнира "Пари Сен Жермен" записа през 1982 г. Този сезон отборът се пребори и за титлите в първенството, Купата на Лигата и Суперкупата на Франция.

Третодивизионният "Льо Ербиер", основан през 1919 г., никога досега не бе стигал до финал за Купата. По пътя си към заключителната среща "Льо Ербиер" не срещна нито един представител на елитната дивизия.